press to zoom
press to zoom

Strzyżenie

 

Podczas pracy staram się uwypuklić piękno zwierzęcia oraz ukryć ewentualne niedoskonałości, bazując na budowie i możliwościach jakie daje jego okrywa włosowa. Proponując fryzurę, zawsze biorę po uwagę oczekiwania klienta. Równie chętnie realizuję odważne pomysły, co tradycyjne cięcia, oparte na wzorcach ras Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI).

 

Strzyżenie w Fur Design obejmuje:

- dobór fryzury po oględzinach zwierzęcia i konsultacji z klientem,

- wykonanie pożądanej stylizacji

- korekta długości pazurów oraz depilacja kanału słuchowego gratis

 

Proszę pamiętać, że jedynie dobrze przygotowany włos - czyli rozczesany, czysty i właściwie ułożony , umożliwia wykonanie pięknej fryzury.

Kąpiel

 

Podobno właściciele psów dzielą się na tych którzy śpią ze swoimi zwierzakami i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Tak czy inaczej domowi pupile żyją blisko nas i oczekujemy od nich odpowiedniej higieny. W miastach pełnych zanieczyszczeń przynajmniej comiesięczna kąpiel psiaka nikogo już dziwić nie powinna.

 

Studio Fur Design stosuje światowej klasy, sprawdzone kosmetyki, dobrane do potrzeb szaty Twojego czworonoga. Kąpiemy pieski wszelakich rozmiarów. 

 

Kąpiel w Fur Design obejmuje:

 

- przynajmniej dwukrotne mycie profesjonalnymi kosmetykami dobranymi do potrzeb danego włosa,

- odżywienie i nawilżenie szaty,

- suszenie połączone ze stylizacją sierści,

- perfumowanie.

press to zoom
przed i po
przed i po
press to zoom

Wyczesywanie podszerstka

 

U wielu psów z dwuwarstwową sierścią, zauważamy w pewnych okresach intensywne linienie podszerstka. Kiedy nasze meble

i ubrania zaczynają przybierać kolor psa, to najwyższa pora odwiedzić groomera. U niektórych psów podszerstek rośnie tak obficie, że szata przestaje spełniać swoje funkcje. Zdarzają się nawet odparzenia u szczególnie puchatych pupili. Stosując specjalistyczne techniki i narzędzia usuwamy zalegającą martwą sierść. Zazwyczaj zabiegi należy regularnie powtarzać. Zachęcamy do łączenia ich z kąpielą, która zredukuje zalegające w zbitej sierści zanieczyszczenia, a reszta martwego włosa zostanie usunięta przy użyciu specjalnej dmuchawy.

 

 

 

 

 

Trymowanie

 

Trymowaniem nazywamy czynności dążące do usunięcia z szaty zwierzęcia martwych włosów okrywowych oraz nadmiaru podszerstka. Wykonuje się je

u wielu ras, u których odłączony od nerwu włos zalega zbyt długo, uniemożliwiając prawidłowy wzrost nowego. Brak trymowania skutkuje wówczas pojawieniem się sierści nietypowej, miękkiej, falistej i często odbarwionej. Sporadycznie brak trymowania wywołuje problemy skórne. Wykonywane regularnie umożliwia odpowiednie kształtowanie sylwetki. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od zwierzęcia oraz potrzeb estetycznych klienta. Najczęściej wykonujemy zabiegi co kilka tygodni. Dla uzyskania dobrych efektów wizualnych, szczególnie ważne jest trzymanie się terminów wyznaczonych przez groomera. Trymowanie jest bezbolesne, polega na usuwaniu martwych włosów. Przed zabiegiem trymowania zawsze zalecamy kąpiel zwierzęcia.

 

ku przestrodze
ku przestrodze

Tak wygląda ostrzyżona w jednym płacie sierść długo nieczesanego maltańczyka. Skóra bez dostępu powietrza i możliwości naturalnego oczyszczania się - do leczenia.

press to zoom

Rozczesywanie kołunów

 

Grzebień czy szczotka? - to pytanie wywołuje przynajmniej tyle emocji co odwieczny problem "jajko czy kura?". Regularne czesanie wpływa nie tylko na wygląd pupila, ale też jego zdrowie poprzez lepsze przewietrzanie skóry, pobudzanie w niej krążenia oraz usuwanie zanieczyszczeń. Częstotliwość zabiegu uzależniona jest między innymi od typu sierści.

 

Studio Fur Design rozczesze każdy kołtun, który da się rozczesać, w możliwie delikatny sposób. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo psa, dlatego w skrajnych przypadkach mocno spilśnioną sierść trzeba obciąć, o czym właściciel jest informowany.  Przy rozczesywaniu stosujemy odżywkę. Jest ona o tyle istotna, że zapobiega łamaniu się włosów oraz przez pewien czas chroni szatę przed ponownym zbijaniem. Dla najlepszych efektów zalecamy połączenie zabiegu z kąpielą w studio.

Higiena

 

Stopy pozwalają psu pewnie kroczyć po ziemi. Zaniedbane odbierają poczucie balansu. Zbyt długie pazury nie tylko rysują domowy parkiet, ale także są źródłem bólu, w skrajnych przypadkach łamią się lub wrastają w opuszki. Fur Design oferuje:

 

- Korekta długości pazurów

   Obcięcie pazurów pod odpowiednim kątem, możliwie najkrócej aby zapewnić komfort na dłużej.

- Szlifowanie

   Wygładzane zostają końcówki pazurów aby nie były zbyt ostre świeżo po obcięciu.

- Idealny ślad

   Przycięcie długich włosów między opuszkami łap sprawi, że Twoja gwiazda nie tylko będzie 

   mogła dawać idealne autografy, ale także poczuje się pewniej na śliskich nawierzchniach

   i przyniesie do domu mniej piasku.

 

Uszy zwykle nie wymagają więcej niż kontrola ich stanu i odrobina pieszczot ;) Gdyby jednak pies zaczął gorzej słyszeć komendy na spacerze...

 

- Czyszczenie ucha

   Spodnia strona małżowiny oraz kanał słuchowy są delikatnie przemywane specjalnym środkiem,

   aby eliminować brzydki zapach i zapobiegać infekcjom.

- Usunięcie włosów

   Intensywne owłosienie kanału słuchowego wielu psów długowlosych często powoduje stany

   zapalne. Usuwamy je umożliwiając naturalne czyszczenie i przewietrzanie ucha.

- Zwiększenie wentylacji

   Szczególnie w przypadku psów z klapniętym uchem, czasami konieczne okazuje się skrócenie

   włosów otaczających ujście kanału słuchowego, aby umożliwić jego przewietrzanie.

 

Ponadto:

- Przemycie okolic oczu

   Usuwamy zanieczyszczenia wokół oczu specjalnym środkiem pielęgnacyjnym, dbając

   o zdrowie  i dobry wygląd pupila.

- Skrócenie włosów pod oczami

   Zapobiega podrażnieniom oczu spowodowanym nadmiernym wzrostem włosów. Ograniczamy  

   też nieestetyczne przebarwienia, pojawiające się szczególnie często u psow, które mają

   problemy z kanalikami łzowymi.

copyright: Fur Design, Małgorzata Lipka